O co chodzi?

Rodaku... doszliśmy do wniosku, że nie wytrzymamy już oparów obłudy niedawnych żałobników, którzy przed kilkoma miesiącami bili rekordy chamstwa... wskażmy chamom ich miejsce. Przeżyjmy ich skandaliczne, trwające ponad pięć lat wybryki jeszcze raz. Zapamiętajmy, co mówią i dziś.
Tylko tyle i aż tyle. Wydrukowaliśmy 50 000 ulotek. Dlaczego? Lecha Kaczyńskiego za życia nie darzyliśmy wielkim sentymentem - był daleki od naszego ideału człowieka prawicy. Pewien dług wobec Niego jednak mamy - nieraz mówiliśmy o nim kpiąco. Teraz ten dług spłacamy, na miarę własnych możliwości - cześć Jego pamięci!

czwartek, 13 maja 2010

Chamstwo dodatnie, chamstwo ujemne... ale Wałęsa zna przyczyny katastrofy !

Piotr Semka: Panie prezydencie: "Będą się Kaczyńscy trzymać władzy, chyba że w jakiś sposób los nam pomoże". O czym pan mówił?
Lech Wałęsa: Zawał serca.
/ Rzeczpospolita, 17 października 2006/

"Wielka strata dla narodu, którą trudno będzie uzupełnić Brak mi słów. To jest nieszczęście, drugie po Katyniu. Tam nam próbowano głowę odciąć i teraz też zginęła elita naszego kraju."
Lech Wałęsa /10 kwietnia 2010, TVN 24/

"-Zastanawiałem się czy ten narodowy bohater dziś produkowany, na siłę, ma szansę na ostanie się.
- Takiej szansy przed tą postacią jednak nie widzę. Przykro mi jest, przepraszam.
- Miała tu miejsce za daleko idąca hipokryzja.
- Nie da się ominąć udziału nienawiści, błędnych decyzji, nieodpowiedzialności, są zbyt widoczne i za drogo kosztowały. To się już stało, ale tu o przyszłość chodzi."
(pisownia oryginalna)
Lech Wałęsa / wywiad z internautami, 21 kwietnia 2010 /
"Nie może przeprosić mnie Lech Kaczyński, więc pana Boga proszę o wybaczenie."
Lech Wałęsa /11 kwietnia 2010/

"Przypuszczenia, które nasuwały mi się wczoraj potwierdzają się na 99,99%. Głównym winnym rozbicia się na lotnisku w Smoleńsku polskiego samolotu z Prezydentem i delegacja państwowa jest... sam p.Prezydent Lech Kaczyński!" - pisał były prezydent na swoim blogu 19 kwietnia.

Winy Kaczyńskiego upatrywał on m.in. w jego pysze "popychającej do wkraczania w cudze kompetencje".
Lech Wałęsa /blog, 19 kwietnia 2010, za WP.pl/

2 komentarze:

  1. A można by jakoś zaznaczyć wyraźniej, które to są słowa samego Wałęsy, a które komentarze autora wpisu? Będzie łatwiej zrozumieć, bo tak się trochę pogubiłam... Z góry dzięki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. poza ostatnim zdaniem- wszystko jest oryginalnie wałęsiarskie. Niestety :(

    OdpowiedzUsuń